Koučink

Najděte odpovědi sami v sobě díky koučinku

Máte stanovený cíl, ale nevíte, jak ho dosáhnout?
Potřebujete si srovnat myšlenky a ujasnit si, co vlastně chcete?

Je jedno, zda právě něco řešíte v práci, ve svém osobním životě nebo v rámci osobního rozvoje. Koučování se zaměřuje na změnu a její dosažení. Je to rozhovor, který vám pomůže najít vaše silné stránky a objevit vaše skryté poklady. Je příležitostí, jak o sobě můžete mluvit v dobrém. Díky koučování nebudete vnímat jen cíle, ale i cestu, která k nim vede.
Chci koučink

Koučink je účinná metoda osobního rozvoje, která probíhá formou koučovacího rozhovoru.

V roli kouče vám pomohu nalézt a udělat potřebné kroky k dosažení vašeho cíle, vize nebo přání. Budu vás povzbuzovat, inspirovat a pomocí správných otázek budete nacházet odpovědi.


Utřídíte si myšlenky.

Najdete nové možnosti řešení.

Ujasníte si, kde jste teď.

Zjistíte, kde chcete být v osobním i pracovním životě.

Podniknete konkrétní kroky, abyste se dostali tam, kam chcete.

Image

Kouč neradí, neříká vám, jak máte žít ani co máte dělat. Odpovídat budete vy, ale díky dobře mířeným otázkám si sami přijdete na to, co je pro vás důležité. Jde o krátkodobé i dlouhodobé partnerství, které je založené na důvěře a nehodnocení. Koučink je pro soukromé i firemní klienty. 

Kouč je partner a průvodce ve změně, není to psycholog. Koučink nenahrazuje lékařské služby.

Kontaktujte mě

Životní koučink

Podpoří vás, když:
 • řešíte sebevědomí a sebelásku,
 • hledáte životního partnera,
 • nevidíte smysl života nebo vás tíží samota a nevíte, jak z ní ven,
 • potřebujete překonat zklamání v lásce nebo se vyrovnat s nevěrou,
 • chcete lépe pracovat se stresem a časem,
 • potřebujete zlepšit své rozhodování a zbavit se trémy,
 • se zabýváte osobním rozvojem.
Mám zájem o životní koučink
Podpoří vás, když:
 • hledáte rovnováhu mezi osobním a pracovním životem,
 • potřebujete zapracovat na sebevědomí,
 • chcete efektivněji vést porady a lépe komunikovat,
 • potřebujete lépe pracovat s trémou, časem i energií,
 • chcete vytvořit z chaosu řád a hledáte efektivní řešení,
 •  hledáte cesty ke zlepšení vztahů na pracovišti,
 •  hledáte cesty k lepšímu zvládání obav z neúspěchu.
Mám zájem o životní koučink

Co říkají mí klienti?

Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem...

Díky spolupráci s Luckou je můj život úplně někde jinde. Našla jsem v sobě sebevědomí a energii, o které jsem neměla ani ponětí. Je úžasný pocit, když si člověk uvědomí, jak je důležité mít rád sám sebe a podle toho si poskládat svůj život. Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem. To vše mi dává spolupráce s Luckou. A ještě mnohem víc. Dává mi úsměv, pohodu a spoustu nových zážitků a dobře zvládnutých situací. Díky, za každý čas, který se mnou Lucka tráví a posouvá mě dál na cestě k lepšímu životu a pracovním úspěchům. Díky, díky, díky.

Kateřina, Senior project manager 

Koučink a terapie

Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa...

Mám již několik zkušeností v oblasti koučinku a práce s mentálním zdravím a Lucii můžu jen a jen vřele doporučit! Moc mi pomohla v těžké životní situaci a byla tady pro mě, čehož si nesmírně vážím, protože v dnešní době je takový přístup výjimečný. Myslím, že je člověk na správném místě a dělá svoji práci srdcem. Energická, usměvavá, empatická, s lidským přístupem a naprostou profesionalitou, ve všech ohledech. Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa. Při práci dokáže obratem poradit, nasměrovat k řešení, dodat elán a inspiraci a člověku se uleví alespoň částečně hned, ne AŽ. Mám velkou radost, že mám takového průvodce životem, a je tady, když člověk potřebuje. Děkuji.

Ilona, zubní lékařka

Koučink a terapie

Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných...

Vždy jsem měla ke koučům a terapeutům respekt, ale nemyslela jsem si, že by mi někdy mohlo sezení s nimi pomáhat. Brala jsem to jednoduše tak, že si se svými „bolestmi“ musím poradit sama a že mi nikdo nemůže vlastně pomoci. Setkávala jsem se s nimi hlavně v rámci zaměstnání, kdy jsem jejich odborné znalosti a zkušenosti využívala v rámci psaní článků. Tak jsem se setkala i s Luckou. A osud tomu chtěl, že to byla právě ona, která mě držela pomyslně za ruku ve chvíli, kdy se mi po rozvodu zbořil svět jako domeček z karet. Nezištně mi nabídla pomoc a byla vždy na blízku, když jsem se potřebovala vypovídat. Z nevinného povídání se tak stala pravidelná terapie, díky které jsem znovu nalezla sama sebe, své sebevědomí a svoji ženskost. I teď po letech je mi Lucka velkou pomocí ve chvílích, kdy mám strach nebo si s něčím nevím rady. I když by nemusela, zajímá se o to, jak si ve svém životě i nadále vedu. A hlavně stále mě poslouchá. Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných. Lucka nesoudí a nesnaží se za každou cenu poradit a prosadit svou pravdu, ale naopak vhodnými otázkami dokáže člověka vést, aby si došel k tomu, co potřebuje sám a aby se cítil při svém rozhodnutí komfortně. Nevím, jak bych na tom nyní po letech od rozvodu byla. Jsem velmi ráda, že jsem Lucku potkala a právě ona mi nabídla nejen rameno na vyplakání, ale také svůj nadhled, empatii a zkušenosti.

Jana, redaktorka 

terapie a koučink

Lucka nikoho nesoudí, nikoho do ničeho nenutí, jen vás vede...

S koučkou Lucií Mucalovou jsem se seznámil na semináři, který pro nás uspořádalo vedení firmy, pro kterou pracuji. Tématem semináře byla péče o duševní pohodu a prevence syndromu vyhoření, což přišlo jako na zavolanou, neboť jsem v té době začínal být vyhořelý jak použité jaderné palivo v Dukovanech. Přesto se přiznám, že jsem tam šel s jistou mírou nedůvěry. Bál jsem se, aby přednášející nebyla moc ezo, bio, sluníčko a kdesi cosi, aby během svého vyprávění nelevitovala metr nad zemí a nemručela při tom óóóm. Mé obavy se naštěstí záhy rozptýlily. Byla nejen nohama na zemi a velmi profesionální, ale i milá a lidská, a svérázně, avšak s grácií dámy, povídala o tom, jak to udělat, aby člověk dokázal vzít život do svých rukou a začal si ho skutečně užívat, a ne, aby se jím nechal přehazovat ze strany na stranu jak mokrá fusekle v pracím bubnu. Lucka nikoho nesoudí, nikoho do ničeho nenutí, jen vás vede, a i když jsem měl obavy, že po vyslechnutí mých životních peripetií na mě nejspíš zavolá někoho se svěrací kazajkou, nestalo se tak. Naopak si myslím, že po několika sezeních s ní by se ze mě mohl stát docela obyčejný Homo sapiens, což je meta, které jsem za ty skoro čtyři desítky let, co po tomto světě běhám, dosud nedosáhl 🙂

Vašek, lektor angličtiny

Koučink a vzdělávání

Nedává nevyžádané rady, neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje nám cesty, po kterých se můžeme vydat....

Jsme parta nadšenců, kteří mají moc rádi svou práci, ale i my máme tendenci k syndromu vyhoření či musíme řešit nepříjemné situace se studenty a klienty. Rádi na sobě pracujeme, co se týče osobního rozvoje a chceme se posouvat dále jako tým, který táhne za jeden provaz. S tímto vším nám pomáhá Lucčin koučink. Lucku si zveme proto, protože se s ničím nepáře, říká věci na rovinu tak jak jsou, vynechává (pro nás zbytečné) omáčky a teorie. Nemazlí se s námi, nelituje nás. Nedává nevyžádané rady, neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje nám cesty, po kterých se můžeme vydat. A to je přesně to, co nám vyhovuje. Při workshopech vytváří skvělou, uvolněnou a pohodovou atmosféru, je přirozená a přátelská. Lucku doporučuji všem, kdo se nebojí na sobě pracovat či by rád zlepšil vztahy ve svém týmu. Spokojenost zaručena 😉

Jana, spolumajitelka JC English4all

Koučink a vzdělávání

Při koučinku si vždy "vyčistím hlavu"....

Lucie je mojí koučkou už přes rok a půl. Naše setkání mi velmi pomáhají utřídit si problémy a starosti, se kterými se potýkám. Při koučinku si vždy "vyčistím hlavu", což, jak jsem přesvědčena, je vhodné i tehdy, kdy člověk neřeší žádné vážné či zásadní problémy. Lucie mi lidsky velmi vyhovuje, netlačí mě do řešení, klade otázky a směřuje mě ve vlastním uvažování. Vyhovuje mi její přístup ke klientům, je zjevné, že sama má radost z jejich pozitivních posunů na cestě životem. Příjemná je i možnost setkávání online, což ušetří čas strávený na cestě. Děkuji!

soudkyně

Online koučink

Vydoluje z vás i to, o čem jste neměli ani ponětí, že ve vás je...

S Luckou se znám 10 let, zažila jsem s ní mnohokrát společné lektorování a je mojí osobní koučkou. Lucka, ať už lektoruje, koučuje či superviduje, dělá to s velkou pozitivní energií, se zájmem o člověka, s neskutečnou pokorou, laskavostí a profesionalitou. Vydoluje z vás i to, o čem jste neměli ani ponětí, že ve vás je. Pokud chcete poznat sebe sama, osobnostně či profesně vyrůst či vyřešit, co vás trápí, neváhejte a domluvte si u ní konzultaci.

Eva, zástupkyně ředitelky

Koučink a supervize

Má obrovskou schopnost se vcítit, pochopit a rozvíjet člověka.

S Lucií se znám již několik let. Je to člověk tělem, duší i profesí na správném místě. V roli koučky byla u zásadních změn jak v mém osobním tak i pracovním životě. Má obrovskou schopnost se vcítit, pochopit a rozvíjet člověka. Pomáhá mi se sebepoznáním, vyvážením důležitých životních rolí a s překonáváním překážek v podnikání. Díky za spolupráci, Lucie!


Tomáš, ředitel, Sirius finance

Koučink

...mnohokrát mi položila otázku, na kterou bylo obtížné si odpovědět, protože jsem se musela podívat hluboko do sebe...

S Lucií jsem řešila už mnoho témat a kdybych setkání s ní měla shrnout, tak by to bylo slovo “práce”. Rozhodně to není jen povídání si, ale mnohokrát mi položila otázku, na kterou bylo obtížné si odpovědět, protože jsem se musela podívat hluboko do sebe. Nicméně Lucie je zkušená koučka a ví, že tento způsob práce s klienty funguje. Vždy jsme se dostaly k řešení mého tématu nebo jsem přišla na různé a nové úhly pohledu. Lucii vždy moc ráda vidim a setkání s ní jsou nejen efektivní, ale i velice milá.

Sandra, koučka

Koučink

...v současné době umím pracovat se svými hranicemi, říkám NE tomu, co mi ubližuje, co mi nevyhovuje, co je za mojí hranicí....

Spolupráce s Lucií pro mě byla velmi přínosná. Obrátila jsem se na ni s tématem “obavy z autorit”. Tento pocit obav se přenášel i do mého pracovního života, kdy jsem chvílemi nebyla schopna komunikovat se šéfem. Samozřejmě, že nešlo všechno hned, ale velmi mi pomohly metody a inspirace, které mi Lucie v koučování nabídla. Pomohlo mi uvědomění, že i já mám právo na své prožívání a začala jsem se nebát projevovat mé názory, potřeby, opadl strach z dotazování, začala jsem být v mnoha situacích odvážnější. V současné době umím pracovat se svými hranicemi, říkám NE tomu, co mi ubližuje, co mi nevyhovuje, co je za mojí hranicí. Nenechávám se vtáhnout do her, emocionálně jsem stabilní. Pro mě krizová a výbušná témata nekomentuji hned, umím dát sama sobě prostor, ve kterém si vyhodnotím, zda a jak půjdu dál. Šéfa jsem začala vnímat jako kolegu, ne tu “hrůzostrašnou” autoritu. Zlepšil se mi vztah s kolegy, kteří si všimli moji uvolněnosti.

Pavla, personalistka

Koučink

...Nejednou jsem zároveň Lucii vděčná, že mi pomohla zvládnout složité životní situace. Považuji ji za skvělého průvodce a moc si cením její profesionality, velké empatie a otevřenosti.....

S Lucií se na koučování potkávám už dlouhou dobu a jsem za každé naše setkání neskutečně vděčná. Ať už jsou našim tématem osobní hluboká témata nebo více profesní směr, vždy jsem se po každém koučinku dostala o kousiček dál, k lepšímu pochopení situace a sebe. Nejednou jsem zároveň Lucii vděčná, že mi pomohla zvládnout složité životní situace. Považuji ji za skvělého průvodce a moc si cením její profesionality, velké empatie a otevřenosti. Těším se, co nás ještě čeká a jsem moc ráda, že jste součástí té mojí cesty.

Soňa, Market Access Specialist

Koučink

...Terapie s Luckou respektuje vaše vlastní nastavení...

Terapie s Luckou mi pomohla najít samu sebe a svoji vlastní hodnotu.
Byla mi nápomocna v nasměrování života směrem, který je v souladu s mým vnitřním "Já ".
Terapie s Luckou respektuje vaše vlastní nastavení, je individuálně “ušita na míru” a není v ní nic na sílu..děkuji. 

Štefania, lékařka

Koučink

Koučování obvykle probíhá

OSOBNĚ v koučovně v Brně.

ONLINE přes počítač nebo telefon. Slyšet a vidět se můžeme díky jedné z těchto aplikací: Skype, Teams, Google Meet, FaceTime, WhatsApp.

 1. Objednáte se, nejlépe na e-mailu luciemucalova@gmail.com.
 2. Domluvíme se na termínu nultého sezení v délce 30 minut ZDARMA. Vzájemně se seznámíme, představím vám metodu koučování, probereme vaše cíle, kterých byste chtěli díky koučování dosáhnout a domluvíme organizační a praktické věci.
 3. Pravidelně se setkáváme na koučování. Provedu vás samotným procesem změny.
 4. Již v průběhu koučování uvádíte do svého života to, co si z koučování chcete odnést a tento proces probíhá i po ukončení našich sezení.
 5. Doporučuji se setkávat jednou za 3 týdny až měsíc.
Chci váš koučink
Image