Nabídka služeb

Veškeré služby nabízím v osobní a online podobě.
Image

Wellness pro mysl

Wellness pro mysl, online prostor pro ženský seberozvoj. Projekt věnován ženám, které se snaží pečovat o všechno a všechny a často zapomínají pečovat o sebe a svoji výjimečnost. Stop sebekritice, perfekcionismu, odsouvání se.
Pojďte se ponořit do laskavějšího způsobu života.

Vstup do wellness
Image

Koučink

Chcete se posunout, zlepšit svůj osobní nebo profesní život? Potřebujete vyřešit problém, učinit změnu, vyrovnat se s vlastními pocity nebo s životní situací? Řešením může být koučink.

Více informací
Párové poradenství Lucie Mucalová

Práce s páry

Dejte svému vztahu ještě šanci, pokusy o zlepšení nemusí vždy končit konfliktem. Spokojené partnerství je váš jedinečný a originální proces, za kterým stojí hezké chvíle, ale také dřina plná emocí. V žádné „chytré“ knize, ani desateru, nenajdete přesné funkční recepty. Ty si tvoříte mezi sebou a právě práce s páry tento bezpečný tvořivý prostor vytváří. 

Více informací
supervize Lucie Mucalová Brno

Supervize

Supervize je možností, jak vytvářet a podporovat zdravé pracovní týmy. Má posouvat a obohacovat, ale vyžaduje sdílení a hledání. Specializuji se na supervize v sociální sféře a školství.
Více informací
Image

Vzdělávání

Pojďte posunout svého týmové ducha i znalosti o kus dál a zažijte zábavné a inspirativní semináře na vlastní kůži. Každému týmu je šiji na míru, ať už se setkáme osobně kdekoliv v ČR nebo online.

Více informací
Lucie Mucalová

Motivační a relaxační akce pro ženy

Přijďte si odpočinout a zároveň načerpat inspiraci na motivační a relaxační akce pro ženy. Společně s dalšími odbornicemi propojujeme témata jako vnitřní a vnější krása, koučink, cvičení, zvládání stresu a mnohé jiné. 

Více informací

Co říkají mí klienti?

Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem...

Díky spolupráci s Luckou je můj život úplně někde jinde. Našla jsem v sobě sebevědomí a energii, o které jsem neměla ani ponětí. Je úžasný pocit, když si člověk uvědomí, jak je důležité mít rád sám sebe a podle toho si poskládat svůj život. Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem. To vše mi dává spolupráce s Luckou. A ještě mnohem víc. Dává mi úsměv, pohodu a spoustu nových zážitků a dobře zvládnutých situací. Díky, za každý čas, který se mnou Lucka tráví a posouvá mě dál na cestě k lepšímu životu a pracovním úspěchům. Díky, díky, díky.

Kateřina, Senior project manager 

Koučink a terapie

Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa...

Mám již několik zkušeností v oblasti koučinku a práce s mentálním zdravím a Lucii můžu jen a jen vřele doporučit! Moc mi pomohla v těžké životní situaci a byla tady pro mě, čehož si nesmírně vážím, protože v dnešní době je takový přístup výjimečný. Myslím, že je člověk na správném místě a dělá svoji práci srdcem. Energická, usměvavá, empatická, s lidským přístupem a naprostou profesionalitou, ve všech ohledech. Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa. Při práci dokáže obratem poradit, nasměrovat k řešení, dodat elán a inspiraci a člověku se uleví alespoň částečně hned, ne AŽ. Mám velkou radost, že mám takového průvodce životem, a je tady, když člověk potřebuje. Děkuji.

Ilona, zubní lékařka

Koučink a terapie

Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných...

Vždy jsem měla ke koučům a terapeutům respekt, ale nemyslela jsem si, že by mi někdy mohlo sezení s nimi pomáhat. Brala jsem to jednoduše tak, že si se svými „bolestmi“ musím poradit sama a že mi nikdo nemůže vlastně pomoci. Setkávala jsem se s nimi hlavně v rámci zaměstnání, kdy jsem jejich odborné znalosti a zkušenosti využívala v rámci psaní článků. Tak jsem se setkala i s Luckou. A osud tomu chtěl, že to byla právě ona, která mě držela pomyslně za ruku ve chvíli, kdy se mi po rozvodu zbořil svět jako domeček z karet. Nezištně mi nabídla pomoc a byla vždy na blízku, když jsem se potřebovala vypovídat. Z nevinného povídání se tak stala pravidelná terapie, díky které jsem znovu nalezla sama sebe, své sebevědomí a svoji ženskost. I teď po letech je mi Lucka velkou pomocí ve chvílích, kdy mám strach nebo si s něčím nevím rady. I když by nemusela, zajímá se o to, jak si ve svém životě i nadále vedu. A hlavně stále mě poslouchá. Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných. Lucka nesoudí a nesnaží se za každou cenu poradit a prosadit svou pravdu, ale naopak vhodnými otázkami dokáže člověka vést, aby si došel k tomu, co potřebuje sám a aby se cítil při svém rozhodnutí komfortně. Nevím, jak bych na tom nyní po letech od rozvodu byla. Jsem velmi ráda, že jsem Lucku potkala a právě ona mi nabídla nejen rameno na vyplakání, ale také svůj nadhled, empatii a zkušenosti.

Jana, redaktorka 

terapie a koučink

Lucka nikoho nesoudí, nikoho do ničeho nenutí, jen vás vede...

S koučkou Lucií Mucalovou jsem se seznámil na semináři, který pro nás uspořádalo vedení firmy, pro kterou pracuji. Tématem semináře byla péče o duševní pohodu a prevence syndromu vyhoření, což přišlo jako na zavolanou, neboť jsem v té době začínal být vyhořelý jak použité jaderné palivo v Dukovanech. Přesto se přiznám, že jsem tam šel s jistou mírou nedůvěry. Bál jsem se, aby přednášející nebyla moc ezo, bio, sluníčko a kdesi cosi, aby během svého vyprávění nelevitovala metr nad zemí a nemručela při tom óóóm. Mé obavy se naštěstí záhy rozptýlily. Byla nejen nohama na zemi a velmi profesionální, ale i milá a lidská, a svérázně, avšak s grácií dámy, povídala o tom, jak to udělat, aby člověk dokázal vzít život do svých rukou a začal si ho skutečně užívat, a ne, aby se jím nechal přehazovat ze strany na stranu jak mokrá fusekle v pracím bubnu. Lucka nikoho nesoudí, nikoho do ničeho nenutí, jen vás vede, a i když jsem měl obavy, že po vyslechnutí mých životních peripetií na mě nejspíš zavolá někoho se svěrací kazajkou, nestalo se tak. Naopak si myslím, že po několika sezeních s ní by se ze mě mohl stát docela obyčejný Homo sapiens, což je meta, které jsem za ty skoro čtyři desítky let, co po tomto světě běhám, dosud nedosáhl 🙂

Vašek, lektor angličtiny

Koučink a vzdělávání

Vždy jsem se mohla spolehnout na pečlivou přípravu, široký záběr témat a okruhů, vyplývající z opravdového a odborného zájmu o téma...

S Mgr. Lucií Mucalovou spolupracuji již od roku 2007, za tu dobu jsem měla možnost poznat její jak metodické, tak lektorské i terapeutické dovednosti a schopnosti, a to jednak z pozice ředitelky organizace, ale také z pozice spolu-lektorky v programech, které jsme lektorovaly společně. Vždy jsem se mohla spolehnout na pečlivou přípravu, široký záběr témat a okruhů, vyplývající z opravdového a odborného zájmu o téma, které paní Mgr. Mucalová zpracovávala. Teorii vždy velmi účinně propojovala s praxí, což bylo pro účastníky o to významnější. Na programy, na nichž jsme spolupracovaly, jsme vždy získávaly pozitivní zpětnou vazbu. Spolupráce s paní Mgr. Mucalovou pro mě vždy znamenala a znamená kvalitu a zájem účastníků.

Jana, ředitelka

Vzdělávání

Nedává nevyžádané rady, neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje nám cesty, po kterých se můžeme vydat....

Jsme parta nadšenců, kteří mají moc rádi svou práci, ale i my máme tendenci k syndromu vyhoření či musíme řešit nepříjemné situace se studenty a klienty. Rádi na sobě pracujeme, co se týče osobního rozvoje a chceme se posouvat dále jako tým, který táhne za jeden provaz. S tímto vším nám pomáhá Lucčin koučink. Lucku si zveme proto, protože se s ničím nepáře, říká věci na rovinu tak jak jsou, vynechává (pro nás zbytečné) omáčky a teorie. Nemazlí se s námi, nelituje nás. Nedává nevyžádané rady, neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje nám cesty, po kterých se můžeme vydat. A to je přesně to, co nám vyhovuje. Při workshopech vytváří skvělou, uvolněnou a pohodovou atmosféru, je přirozená a přátelská. Lucku doporučuji všem, kdo se nebojí na sobě pracovat či by rád zlepšil vztahy ve svém týmu. Spokojenost zaručena 😉

Jana, spolumajitelka JC English4all

Koučink a vzdělávání

Rozhodně doporučuji ke spolupráci....

Naše opakovaná zkušenost s lektorkou Lucií je velmi pozitivní. Profesionální přístup je umocněn velmi příjemnou atmosférou, kterou dokáže Lucie vytvořit. Velmi oceňuji rychlost reakcí dle okamžité potřeby posluchačů. Rozhodně doporučuji ke spolupráci, semináře jsou motivující k zamyšlení a změnám na mnoha úrovních. 

Jiří, ředitel banky

Vzdělávání

Při koučinku si vždy "vyčistím hlavu"....

Lucie je mojí koučkou už přes rok a půl. Naše setkání mi velmi pomáhají utřídit si problémy a starosti, se kterými se potýkám. Při koučinku si vždy "vyčistím hlavu", což, jak jsem přesvědčena, je vhodné i tehdy, kdy člověk neřeší žádné vážné či zásadní problémy. Lucie mi lidsky velmi vyhovuje, netlačí mě do řešení, klade otázky a směřuje mě ve vlastním uvažování. Vyhovuje mi její přístup ke klientům, je zjevné, že sama má radost z jejich pozitivních posunů na cestě životem. Příjemná je i možnost setkávání online, což ušetří čas strávený na cestě. Děkuji!

soudkyně

Online koučink

Jste jedna z osob, které mi pomohly najít mé lepší já...

Lucko, byla jste to Vy, která mě nasměrovala na změnu, poskytla podporu ve chvílích, kdy mi bylo těžko. Jste jedna z osob, které mi pomohly najít mé lepší já a zamakat na sobě natolik, že jsem našla to, co jsem potřebovala najít - sebe samu. Děkuji Vám z celého srdce, jste skvělá a motivující.

Romana, vedoucí služby

Terapie

S klidným srdcem a čistým svědomím, můžu říct, že nám Lucie zachránila manželství...

S klidným srdcem a čistým svědomím, můžu říct, že nám Lucie zachránila manželství. S mužem jsme procházeli krizí, a bylo jasné, že sami si nejsme schopni pomoct. Lucii jsem znala z dřívějška (individuální koučink), a vždy mě úžasně namotivovala. Docházeli jsme k ní zhruba rok, téměř každý měsíc jsme u ní otevírali naše bolesti, učili se spolu mluvit a naslouchat si, rozebírali manželství a vztah až na dřeň. Byla to pořádná dřina, ale pokud nechcete něco jen tak zahodit, stojí za to párový koučink absolvovat. Minimálně si budete moct říct, že jste udělali opravdu VŠE. My za tuto zkušenost velmi děkujeme, fungujeme dál nejen jako rodina s dětmi, ale i jako pár - muž a žena.

Martina a Petr

Terapie pro páry

Vydoluje z vás i to, o čem jste neměli ani ponětí, že ve vás je...

S Luckou se znám 10 let, zažila jsem s ní mnohokrát společné lektorování a je mojí osobní koučkou. Lucka, ať už lektoruje, koučuje či superviduje, dělá to s velkou pozitivní energií, se zájmem o člověka, s neskutečnou pokorou, laskavostí a profesionalitou. Vydoluje z vás i to, o čem jste neměli ani ponětí, že ve vás je. Pokud chcete poznat sebe sama, osobnostně či profesně vyrůst či vyřešit, co vás trápí, neváhejte a domluvte si u ní konzultaci.

Eva, zástupkyně ředitelky

Koučink a supervize

Má obrovskou schopnost se vcítit, pochopit a rozvíjet člověka.

S Lucií se znám již několik let. Je to člověk tělem, duší i profesí na správném místě. V roli koučky byla u zásadních změn jak v mém osobním tak i pracovním životě. Má obrovskou schopnost se vcítit, pochopit a rozvíjet člověka. Pomáhá mi se sebepoznáním, vyvážením důležitých životních rolí a s překonáváním překážek v podnikání. Díky za spolupráci, Lucie!

Tomáš, ředitel, Sirius finance

Koučink

...vnáší do našeho týmu nadhled, opravdovost a otevřené jednání...

Lucie Mucalová je nám supervizní podporou, jak v týmových, tak v individuálních setkáních již po dobu dvou let. Pomáhá nám proplouvat úskalími terénní práce s ohroženými rodinami a poskytuje nám nejen oporu při řešení náročných kazuistik klientů, ale vnáší do našeho týmu nadhled, opravdovost a otevřené jednání. A za to si jí velice vážíme.

Lucie, vedoucí služby

Supervize

...smysluplně strávený čas...

Týmová supervize s Lucií Mucalovou u mě představuje smysluplně strávený čas, kterým lépe poznáváme jednotlivé členy týmu, ale i sebe sama. V příjemném prostoru můžeme otevírat otázky, které nás trápí a víme, že je zpracujeme tak, aby nás to jako tým ještě více stmelilo a posunulo odborně dál.

Lenka, vedoucí organizace

Supervize

...poznala jsem, že se v těle děje něco zázračného...

Hypnózu jsem u Lucky zvolila ve chvíli, kdy se mi nedařilo necelé tři roky otěhotnět. S manželem jsme podstoupili vyšetření a byli jsme oba zdraví. Věděla jsem, že pracuji až moc a odpočívám aktivně, a to sportem. Proto moje tělo bylo unavené.
Formou hypnózy jsme pracovaly na relaxaci těla a byl to opravdu velmi silný zážitek, kdy jsem poznala, že se v těle děje něco zázračného. Stačilo pár sezení a otěhotněla jsem. Za tohle budu Lucce vděčná do konce života a všem tuhle možnost vřele doporučuji.

Kristýna

Terapie

...náš vztah je nyní lepší a krásnější než kdy dříve...

Rádi bychom touto cestou poděkovali Lucce, že nám zachránila manželství. Když oba manželé nebo partneři nevědí, kam ve vztahu dál, párový koučink je vhodnou cestou, která může párům pomoci.
My jsme oba chtěli vztah zachránit, ale nevěděli jsme jak na to.
Lucka nás nasměrovala a náš vztah je nyní lepší a krásnější než kdy dříve.
Všem, kdo chtějí změnu ve vztahu, můžeme jen doporučit.
Libuše a Petr

Terapie pro páry

...tuto spolupráci nelze hodnotit jinak, než pozitivně...

Supervize je již několik let nedílnou součástí naší pomáhající profese. Pro náš tým tvoří supervize prostor pro společné kolegiální sdílení, vyjasnění toho, co nám brání efektivně pracovat,  vzájemnou inspiraci, ale také podporu při řešení problémů. Měli jsme možnost spolupracovat s různými supervizory a ne vždy se jevila tato metoda jako efektivní. Domnívám se, že zde hraje velkou roli osoba supervizora.
Vedle profesních znalostí a dovedností totiž vstupuje supervizor do supervize svoji osobností... V posledních letech spolupracujeme s Lucií, a tuto spolupráci nelze hodnotit jinak, než pozitivně. Jako supervizor dokázala prolomit počáteční ostych a navodila atmosféru důvěry. Zajišťuje pro naše sdílení a řešení profesních i osobních téma bezpečné prostředí.   Způsob vedení, vzájemná podnětná komunikace a respekt jsou nyní pro náš tým neodmyslitelnou  součástí těchto setkání. Shodli jsme se s kolegy, že díky těmto společným setkáním s jasně stanovenými pravidly jsme o sobě získali informace, které do té doby byly tabu, neznámé. Vznikl tu prostor si ulevit od těžkostí, které nás v životě provází a zároveň se můžeme např. lépe zorientovat v konkrétním chování svých kolegů. Při řešení složitých kauz využíváme supervizi k reflexi případu práce s klientem, společné nalézání a formulace vhodných otázek a hledání odpovědí nám pak pomáhá zvolit vhodné postupy, najít jiná řešení. 
Někdy nastane i situace, kdy nemáme ještě v den supervize jasno, co bude předmětem našeho setkání. Díky vnímavosti Lucie se však téma naskytne vždy, i kdyby to měla být „jen“ naše stále přítomná únava a vyčerpání.

Martina, vedoucí oddělení sociálně - právní ochrany dětí

Supervize

Kontakt

Nejrychleji reaguji na e-mailu, ráda vás také uvidím na svých sociálních sítích.
luciemucalova@gmail.com
+420 732 448 449
Image