Práce s páry

Cesta pro vaše lepší partnerství

Láska má mnoho podob, v žádném článku ani knize nenajdete jednotnou definici. To, co si s partnerem tvoříte, je vaše. Jedinečné a nezkopírovatelné.  

Párová sezení jsou bezpečným místem společného  rozhovoru, který se vám doma nedaří z nějakého důvodu otevírat nebo jste pod temným mrakem mnoha emocí, přes který nedokážete vidět cestu ke změně.

V současné době procházím (3. ročník) jedním z nejnáročnějších specializačních výcviků v párové terapii a partnerském poradenství, který v ČR najdete, pod vedením Pavla Rataje a Honzy Vojtka.

Cesta, která má tisíce mil, musí začít prvním krokem.
Lao’C


Párová sezení jsou určena pro společná setkání, kde jsou přítomni oba partneři dohromady.

Vítám nesezdané partnery, manžele i páry s jakoukoli sexuální orientací. Žádné stopky a škatulky u mě nehledejte.

Důležité a jediné na čem záleží, je motivace pro změnu a ochota k osobnímu rozvoji ve vztahové rovině. Byť to při čtení těchto řádků může vypadat jako náročný úkol, do kterého ještě nejste 100% přesvědčeni vstoupit. 

Možná se bojíte
 • jak to celé bude probíhat,
 • jak se na vás bude dívat okolí,
 • zda vás nebudu hodnotit,
 • jestli nedostanete špatné rady,
 • že vás budu chtít převychovat,
 • jestli vůbec má smysl to celé absolvovat?

Pak si přečtěte reference těchto párů

Rádi bychom touto cestou poděkovali Lucce, že nám zachránila manželství. Když oba manželé nebo partneři nevědí, kam ve vztahu dál, párový koučink je vhodnou cestou, která může párům pomoci.
My jsme oba chtěli vztah zachránit, ale nevěděli jsme jak na to.
Lucka nás nasměrovala a náš vztah je nyní lepší a krásnější než kdy dříve.
Všem, kdo chtějí změnu ve vztahu, můžeme jen doporučit.
Libuše a Petr

S klidným srdcem a čistým svědomím, můžu říct, že nám Lucie zachránila manželství. S mužem jsme procházeli krizí a bylo jasné, že sami si nejsme schopni pomoct. Lucii jsem znala z dřívějška (individuální koučink) a vždy mě úžasně namotivovala. Docházeli jsme k ní zhruba rok, téměř každý měsíc jsme u ní otevírali naše bolesti, učili se spolu mluvit a naslouchat si, rozebírali manželství a vztah až na dřeň. Byla to pořádná dřina, ale pokud nechcete něco jen tak zahodit, stojí za to párový koučink absolvovat. Minimálně si budete moct říct, že jste udělali opravdu VŠE. My za tuto zkušenost velmi děkujeme, fungujeme dál nejen jako rodina s dětmi, ale i jako pár - muž a žena.
Martina a Petr

Když řešíte jakkoliv složitou partnerskou situaci, ve které si nevíte rady, nevidíte žádné východisko a všechno vypadá černě, pak je tu Lucie - profesionál s neuvěřitelně laskavým a lidským přístupem.
Pokud chcete skutečně řešit jakýkoliv partnerský konflikt nebo se třeba jen jako pár společně rozvíjet, pak je Lucie tím správným člověkem, který Vám odborně pomůže, ukáže Vám cestu, kterou Vás zároveň bude provázet.
Při řešení párových problémů funguje Lucie jako nárazník, jako člověk, který je nestranný, chápavý a pomáhá partnerům si vzájemně naslouchat, rozumět si. Sama jsem se s partnerem ocitla v situaci, kdy byla odborná pomoc posledním možným pokusem k záchraně a zachování vztahu. Naštěstí jsem narazila na Lucii, která nás přijala do své péče a pomohla nám, abychom s partnerem pochopili, kde se v našem vztahu berou problémy, jak je řešit a jak předcházet jejich vzniku. Pomohla nám se více slyšet, vnímat a mluvit o tom. Celé párové poradenství obohatilo i mě samotnou, dozvěděla jsem se toho díky němu hodně o sobě, o tom, jak reaguji a jak se sebou pracovat dál, za což jsem Lucii obrovsky vděčná a děkuji.

Markéta

Lucii jsem na sociálních sítích sledovala roky. Její příspěvky se mi vždy líbily a kolikrát mi seděly v danou chvíli. Rozhodla jsem se ji oslovit a po prvním setkání jsem věděla, že je tou pravou, které se dokážu svěřit, že mi pomůže v mé cestě. Zjistila jsem, že tou správnou cestou ke spokojenosti budou párové konzultace. Sdělila jsem manželovi tuto myšlenku a on byl ihned pro. Můj manžel není ten typ, co by všechno odsoudil, ba naopak říkal, že to může být ku prospěchu našeho vztahu.
S Lucií se pravidelně potkáváme druhým rokem a já jsem za to moc vděčná.
Pokaždé jdeme s jiným rozpoložením. Někdy jen užíváme "vitamíny", někdy řešíme bolavé věci a to tak v životě a hlavně v páru chodí.
Je důležité chtít a dát tomu šanci, protože problémy byly, jsou a budou. Jen je fajn je umět řešit.
Jsem ráda, že k tomu máme Lucii a můžeme ji plně důvěřovat.
Děkujeme.

Mgr. Zdeňka Hrdá
www.finovo.cz

Můj postoj a role

 • Nesoudím.
 • Nehodnotím.
 • Zůstávám nestranná.
 • Jsem tu pouze pro váš vztah.
 • Jen vy určujete, jak bude vztah pokračovat dál.

Mlčenlivost je samozřejmostí.

Kdy se na mě můžete obrátit?

 • Chcete ještě dát svému vztahu šanci.
 • Cítíte, že procházíte vztahovou krizí.
 • Trápí vás oddálení v intimním životě. 
 • Vnímáte obtíže v partnerské komunikaci.
 • Řešíte nevěru.
 • Vzájemně se zraňujete.
 • Dlouhodobě jste ve vztahu nespokojení.
 • Máte chuť posunout váš vztah dál a pozitivně ho rozvíjet.

Párová sezení obvykle probíhají

OSOBNĚ v terapeutovně v Brně.

ONLINE přes počítač nebo telefon. Slyšet a vidět se můžeme díky jedné z těchto aplikací: Skype, Teams, Google Meet, FaceTime, WhatsApp.

 1. Objednáte se, nejlépe na e-mailu luciemucalova@gmail.com.
 2. Domluvíme se na termínu první konzultace. Setkání může trvat 50 nebo 75 minut.
 3. Doporučuji se setkávat pravidelně jednou za 14 dní, maximálně 6 týdnů, ale frekvenci samozřejmě určujete vy. Na všem se domluvíme.
Potřebujeme párová sezení pro náš vztah
Image