Terapie

Vydejte se na cestu z vnitřní nespokojenosti do něčeho pro vás příjemnějšího

Točí se vám v hlavě spousta černých myšlenek, moc toužíte po změně, ale netušíte jak?
Místo čtení dalších rozvojových knih, už chcete načtené informace reálně žít?
Slovo sebeláska je pro vás jako ze slovníku cizích slov?

Neexistuje žádná jiná skutečnost, než ta, kterou máte v sobě.
Hermann Hesse


 A právě s touto vaší „skutečností“ budeme pracovat. Nabízím terapii, která se přizpůsobuje vám, a ne vy jí.

To, co je nějaké, může být jinaké a terapie je způsob, jak to jinaké najít.

Terapie je místem, ve kterém si můžete najít efektivní strategie vedoucí ke změně.

Nemůžu s jistotou říci, že to bude lepší, až to bude jiné, ale mohu s jistotou říci, že je nezbytná změna, jestliže má dojít ke zlepšení.
G. C. Lichtenberg


Najít si terapeuta není ostudou, ale odvahou. Terapie je cestou k tomu, jak se můžete naučit žít život ve zcela jiných, nových a hlavně funkčních rozměrech.
Chci zkusit terapii

Terapie vám pomůže restartovat život, když:

Máte sebezničující myšlenky a váš vnitřní kritik vám nedá pokoj.

Chcete život nejen přežívat, ale také si ho užívat.

Žijete v bolesti, strachu a nevěříte v lepší zítřky.

Uvědomujete si, že žijete v roli oběti a chcete z ní ven.

Závidíte lidem okolo a vlastně vnitřně toužíte po svém vlastním štěstí a naplnění.

Co říkají mí klienti?

Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem...

Díky spolupráci s Luckou je můj život úplně někde jinde. Našla jsem v sobě sebevědomí a energii, o které jsem neměla ani ponětí. Je úžasný pocit, když si člověk uvědomí, jak je důležité mít rád sám sebe a podle toho si poskládat svůj život. Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem. To vše mi dává spolupráce s Luckou. A ještě mnohem víc. Dává mi úsměv, pohodu a spoustu nových zážitků a dobře zvládnutých situací. Díky, za každý čas, který se mnou Lucka tráví a posouvá mě dál na cestě k lepšímu životu a pracovním úspěchům. Díky, díky, díky.

Kateřina, Senior project manager 

Koučink a terapie

Jste jedna z osob, které mi pomohly najít mé lepší já...

Lucko, byla jste to Vy, která mě nasměrovala na změnu, poskytla podporu ve chvílích, kdy mi bylo těžko. Jste jedna z osob, které mi pomohly najít mé lepší já a zamakat na sobě natolik, že jsem našla to, co jsem potřebovala najít - sebe samu. Děkuji Vám z celého srdce, jste skvělá a motivující.

Romana, vedoucí služby

Terapie

Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných...

Vždy jsem měla ke koučům a terapeutům respekt, ale nemyslela jsem si, že by mi někdy mohlo sezení s nimi pomáhat. Brala jsem to jednoduše tak, že si se svými „bolestmi“ musím poradit sama a že mi nikdo nemůže vlastně pomoci. Setkávala jsem se s nimi hlavně v rámci zaměstnání, kdy jsem jejich odborné znalosti a zkušenosti využívala v rámci psaní článků. Tak jsem se setkala i s Luckou. A osud tomu chtěl, že to byla právě ona, která mě držela pomyslně za ruku ve chvíli, kdy se mi po rozvodu zbořil svět jako domeček z karet. Nezištně mi nabídla pomoc a byla vždy na blízku, když jsem se potřebovala vypovídat. Z nevinného povídání se tak stala pravidelná terapie, díky které jsem znovu nalezla sama sebe, své sebevědomí a svoji ženskost. I teď po letech je mi Lucka velkou pomocí ve chvílích, kdy mám strach nebo si s něčím nevím rady. I když by nemusela, zajímá se o to, jak si ve svém životě i nadále vedu. A hlavně stále mě poslouchá. Stala se z ní tak má průvodkyně náročným světem vztahů, ať už milostných nebo rodinných. Lucka nesoudí a nesnaží se za každou cenu poradit a prosadit svou pravdu, ale naopak vhodnými otázkami dokáže člověka vést, aby si došel k tomu, co potřebuje sám a aby se cítil při svém rozhodnutí komfortně. Nevím, jak bych na tom nyní po letech od rozvodu byla. Jsem velmi ráda, že jsem Lucku potkala a právě ona mi nabídla nejen rameno na vyplakání, ale také svůj nadhled, empatii a zkušenosti.

Jana, redaktorka 

terapie a koučink

Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa...

Mám již několik zkušeností v oblasti koučinku a práce s mentálním zdravím a Lucii můžu jen a jen vřele doporučit! Moc mi pomohla v těžké životní situaci a byla tady pro mě, čehož si nesmírně vážím, protože v dnešní době je takový přístup výjimečný. Myslím, že je člověk na správném místě a dělá svoji práci srdcem. Energická, usměvavá, empatická, s lidským přístupem a naprostou profesionalitou, ve všech ohledech. Umí naprosto přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, jestli “pohlazení” nebo “nakopnutí”, aby se pohnul z místa. Při práci dokáže obratem poradit, nasměrovat k řešení, dodat elán a inspiraci a člověku se uleví alespoň částečně hned, ne AŽ. Mám velkou radost, že mám takového průvodce životem, a je tady, když člověk potřebuje. Děkuji.

Ilona, zubní lékařka

Koučink a terapie

Naše setkávání má všechno...

Existují setkání, která jsou silnější, než jakýkoliv strach. Jedno takové setkání jsem zažila před 5 lety. Naše setkávání má všechno. Lucka změnila můj život, naučila mě poznávat. Bez představ a očekávání, beze strachu a bez předsudků. Pomohla mi uvědomit si, že to co dělám, vždycky někdo ocení, ale zároveň i odsoudí. Naučila mě děkovat sama sobě za to, že díky tomu, čím jsem si prošla, jsem dnes dál, než jsem byla včera. Změna je proces. Lehké to není, ale možné ano. Když vydržíte, sklidíte něco, co vám promění život. Až si samozřejmě vše sedne, kam má.

Bára, referentka a koordinátorka

Terapie a supervize

...poznala jsem, že se v těle děje něco zázračného...

Hypnózu jsem u Lucky zvolila ve chvíli, kdy se mi nedařilo necelé tři roky otěhotnět. S manželem jsme podstoupili vyšetření a byli jsme oba zdraví. Věděla jsem, že pracuji až moc a odpočívám aktivně, a to sportem. Proto moje tělo bylo unavené.
Formou hypnózy jsme pracovaly na relaxaci těla a byl to opravdu velmi silný zážitek, kdy jsem poznala, že se v těle děje něco zázračného. Stačilo pár sezení a otěhotněla jsem. Za tohle budu Lucce vděčná do konce života a všem tuhle možnost vřele doporučuji.

Kristýna

Terapie

Na své těžkosti nemusíte být sami

terapie Lucie Mucalová Brno

Vztah mezi terapeutem a klientem není druhem „placeného přátelství“, ani to není vztah „utěšování“ nebo „zpovědi“. Je to změnová cesta vedoucí ke spokojenosti ve vašem podání. Respektuji každý příběh, který si vyslechnu. Mlčenlivost je pro mě samozřejmostí.

Zaručuji vám zcela nehodnotící přístup. Nejsem soudce, nemoralizuji ani nedávám nevyžádané rady. Mohu vám pomoci najít to, co bude ve vašem životě funkční a vy díky tomu budete žit spokojenější. Terapie není o mých radách, je to vaše cesta, vaše volby i možnosti.

Potřebuji terapii

Nejčastěji ke mně přicházejí klienti s těmito tématy:

Rádi by si zlepšili vztah ke svému tělu a byli sami se sebou v souladu.

Chtějí se naučit zvládat výzvy s větším klidem.

Přijdou si k ničemu a mají pocit, že všichni okolo jsou víc než oni sami.

Trápí se s láskou a opakovaně navazují nefunkční vztahy.

Trpí dlouhodobou samotou.

Mají sebevědomí na bodu mrazu.

Dostávají se do problémů, protože neovládají své emoce.

Ve svém životě jdou z extrému do extrému, a to je vyčerpává.

Jsou líní, nemají disciplínu a změna je pro ně děsivá, přestože ji chtějí.

Terapie obvykle probíhá

OSOBNĚ v terapeutovně v Brně.
ONLINE přes počítač nebo telefon. Slyšet a vidět se můžeme díky jedné z těchto aplikací: Skype, Teams, Google Meet, FaceTime, WhatsApp.
Objednáte se, nejlépe na e-mailu luciemucalova@gmail.com.
Domluvíme se na termínu první terapie. Každé setkání trvá 50 minut.
Doporučuji se setkávat  každý týden nebo jednou za 14 dní. Pokud je pro Vás intenzita setkávání příliš častá, doporučuji využít službu životní koučink.
Na všem se domluvíme.

luciemucalova@gmail.com
Image